понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Крадците удрија по автомобили: Украден уште еден во Скопје

Крадците удрија по автомобили: Украден уште еден во Скопје

Во Полициската станица Карпош, вчера во 10.20 часот, Г.Б. (55) од Скопје пријавил дека на 10/11.01.2018 година во периодот од 17.00 до 09.00 часот од паркинг просторот пред зграда на улица „Никола Парапунов“ од страна на непознат сторител било одземено возило „Ренџ Ровер Евок“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице.

Со извршеното кривично дело сторителот се стекнал со противправна имотна корист од 2.460.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус