четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 1
home Хроника

Крадците на автомобили не запираат: Украден „Цитроен Џампер“ во Скопје

Крадците на автомобили не запираат: Украден „Цитроен Џампер“ во Скопје

Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 9 часот, 46- годишниот Т.Ѓ. пријавил дека на 13.01.2018 година во периодот од 15,00 до 20,30 часот од страна на непознат сторител му било одземено товарно моторно возило „Цитроен Џампер“ со скопски регистарски ознаки, кое било паркирано на улицата „Методија Андонов-Ченто“.

Сторителот на непознат начин влегол во возилото, го стартувал и побегнал во непознат правец, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 240.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус