недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 113
home Хроника

Крадци го загрозија железничкиот сообраќај во Скопје

Крадци го загрозија железничкиот сообраќај во Скопје

На 15.03.2020 околу 12:50 часот на железничка пруга во близина на излезниот сигнал од Железничка станица Скопје, непознати лица извршиле оштетување на две бакарни јажиња од свртниците, со што бил загрозен железничкиот сообраќај.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус