четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 138
home Хроника

Крадци фатени на дело додека правеле дрска кражба

Крадци фатени на дело додека правеле дрска кражба

На 12.09.2021 полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.И.(36) и малолетник бидејќи околу 18:30 часот во куќа на ул. „Вера Которка“ во Кочани биле фатени при вршење на кривично дело “тешка кражба на дрзок начин“.

По комплетирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус