среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 148
home Хроника

Косовски државјанин баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

Косовски државјанин баран од Интерпол уапсен на „Долно Блаце“

На 04.02.2019 година во 16:00 часот на Граничен премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен М.Р.(63) од Косово затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“ по барање на Интерпол.

М.Р. е задржан во Полициската станица Кисела Вода.

Локални избори 2021