вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 143
home Хроника

Косовка физички нападната од две лица во нејзиниот автомобил- и одзеле и лаптоп

Косовка физички нападната од две лица во нејзиниот автомобил- и одзеле и лаптоп

На 13.01.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, E.С.(32) од Косово пријавила дека околу 14.30 часот на паркинг на бул.„Гоце Делчев“ две лица физички ја нападнале и од нејзиното патничко возило „шкода суперб“, со косовски национални ознаки, ѝ одзеле лаптоп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021