сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 25
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Косовец уапсен на Граничниот премин Јажинце

Косовец уапсен на Граничниот премин Јажинце

Вчера во 13.45 часот на Граничниот премин Јажинце, на влез во Р.С. Македонија, бил приведен С.Г.(56) од Косово, поради постоење сомнение за фалсификување на ВИН бројот на неговото патничко моторно возило „мерцедес230 Е“. С.Г. и возилото биле предадени во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Парламентарни избори 2020