понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 98
home Хроника

Кошаркарски судија нападнат во Центар по натпревар

Кошаркарски судија нападнат во Центар по натпревар

А.Ѓ.(37) од Скопје пријавил дека околу 13,35  часот во сала на улица „Лазар Личеноски“ по завршување на кошаркарски натпревар на кој оштетениот бил судија, физички бил нападнат од страна  на непознато лице.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус