понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Контролори на ЈСП истепаа малолетник: МВР со детали за инцидентот

Контролори на ЈСП истепаа малолетник: МВР со детали за инцидентот

На 20.12.2018 година било пријавено дека во автобус на ЈСП број 2 кој сообраќал на релација од Центар кон Ѓорче Петров 2, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 16-годишен малолетник од Скопје од една страна и С.С.(49) и Н.Т.(52) од Скопје вработени како контролори во ЈСП од друга страна.

До тепачката дошло по претходно меѓусебно недоразбирање и расправија околу наплата на билет за возење.

По преземени мерки поднесени се соодветени поднесоци.