среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Контролор на ЈСП нападнат во „35“

Контролор на ЈСП нападнат во „35“

Во СВР Скопје, вчера во 16.15 часот Ж.П.(53) од Скопје, вработен во ЈСП Скопје како контролор, пријавил дека додека извршувал работни задачи во автобус со број 35, на ул.„Кузман Јосифоски Питу’’ физички бил нападнат од едно лице.

Сочинет записник за констатиран прекшток по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус