недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 108
home Хроника

Контролор на ЈСП нападна патник

Контролор на ЈСП нападна патник

На 27.06.2018 година во 12:00 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.П.(60) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 07:30 часот на улицата „Алија Авдовиќ“ физички бил нападнат од контролор на Јавното сообраќајно претпријатие.

Физичкиот напад се случил во моментот кога се симнувал од автобус број 65.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус