понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Комбе прегази 7 годишно девојче, со тешки повреди пренесенo во Клиника

Комбе прегази 7 годишно девојче, со тешки повреди пренесенo во Клиника

Седум годишно девојче, пешак, вчера било удрено во село Морани товарно моторно возило „Форд Транзит“ со скопски регистерски ознаки управувано од Џ.В.(50).

-Во незгодата пешакот со друго возило било пренесено во Поликлиниката Драчево, а од таму со возило на Итна медицинска помош била препратена во Комплексот Клиники “Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди и е задржана е на понатамошно лекување, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус