недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 73
home Хроника

Кочани: Малолетник и 36. годишник фатени додека крадат

Кочани: Малолетник и 36. годишник фатени додека крадат

На 12.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.И.(36) и малолетник бидејќи околу 18.30 часот во куќа на ул.,,Вера Которка“ во Кочани биле фатени при вршење на кривично дело “тешка кражба на дрзок начин“.

По комплетирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021