четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Кочанчанецот што се обиде да силува жена си заработи кривична

Кочанчанецот што се обиде да силува жена си заработи кривична

Кочанчанец на 27-годишна возраст заработи кривична пријава и осомничен е за кривично дело „обид за силување“, откако се обидел насилно да изврши обљуба врз 33-годишна жена.

Според извештајот на МВР, кочанчанецот на 28 декември, околу 17 часот, насилно се обидел да изврши обљуба врз Н.А. (33) во нејзиниот дом.

Во тој момент во куќата влегле неговите сестра и стрина кои што го спречиле во намерата.

Коронавирус