вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Хроника

Кочанчанец тешко повреден, со “смарт“ излетал од патот

Кочанчанец тешко повреден, со “смарт“ излетал од патот

На 14.06.2021 околу 23:40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Штип – с.Аргулица, во с.Стар Караорман, А.М.(29) од Кочани, управувајќи патничко возило „смарт“, со кочански регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот А.М., констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Коронавирус