среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Кочанчанец ограбен рано утрово: Паднал во безсознание, кога се освестил џебовите му биле празни

Кочанчанец ограбен рано утрово: Паднал во безсознание, кога се освестил џебовите му биле празни

Утрово во Полициската станица во Кочани, З.Л. (48) од с. Спанчево, пријавил истиот ден околу 06 часот во тунелот во Трговскиот центар во Кочани му било извршено разбојништво од страна на непознато лице.

Според пријавителот, напаѓачот го фатил за врат, по што тој изгубил свест и паднал на земја.

Кога пријавителот се освестил забележал дека од џебовите му биле одземени околу 30.000 денари, клучеви од возило и картички од неколку банки на негово име.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус