понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 117
home Хроника

Ќерка му се мажела, па пукал со пиштол, битолчанец ќе добие пријава

Ќерка му се мажела, па пукал со пиштол, битолчанец ќе добие пријава

На  01.09.2019 во ПС Битола е повикан Ж.А. (47), за  кој е пријавено дека  на 31.08.2019 околу 15:30 часот за време на свадбена свеченост на неговата ќерка пукал од пиштол.

З.А. изјавил дека пукал од сигнален  пиштол, кој го поседувал без дозвола.

Пиштолот е одземен  и во координација со ОЈО ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус