среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Со употреба на сила и погоден предмет извршил тешка кражба на гробиштата во „Бутел“, еве што украл крадецот

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Со употреба на сила и погоден предмет извршил тешка кражба на гробиштата во „Бутел“, еве што украл крадецот

В.С.Ч.(76) од Скопје вчера во 12:30 часот во СВР Скопје пријавила дека во период од 12.02-01.03.2019 од парцела на гробиштата „Бутел“ во Скопје непознат сторител извршил тешка кражба.

Сторителот со употреба на сила и погоден предмет одзел една бронзена биста. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Коронавирус