вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 8
home Хроника

Киднапирање во Скопје: Со шест лица влетал во стан и си ја грабнал поранешната девојка

Киднапирање во Скопје: Со шест лица влетал во стан и си ја грабнал поранешната девојка

Вчера околу 20 часот во СВР Скопје, И.М. (19) од Скопје пријавил дека истиот ден во неговиот дом дошле лицата А.Г., С.Г., З.Н., С.Н., А.Н. и уште две непознати лица и физички го нападнале него и неговиот зет Ф.Р..

После тоа, А.Г. ја однел Д.А., со која А.Г. претходно бил во врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.