петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Киднапирање среде бел ден во Скопје: Го грабнале на Железничка, го тепале кај Марков манастир

Киднапирање среде бел ден во Скопје: Го грабнале на Железничка, го тепале кај Марков манастир

Вчера попладне околу 17.30 часот во Полициска станица Центар, М.И. (33) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 14 часот пред железничката станица во Скопје, З.Џ., го внел во патничко моторно возило “Фолксфаген пасат” и заедно со З.И., се упатиле кон Марков манастир.

Притоа, З.Џ. и З.И., поради паричен долг на М.И. кон З.Џ., му упатувале закани, а во близина на Марков манастир, З.Џ., физички го нападнал М.И..

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Локални избори 2021