среда, 8. јули 2020. Вести денес: 77
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Киднапирана малолетничка во тетовско, полицијата го уапси сторителот

Киднапирана малолетничка во тетовско, полицијата го уапси сторителот

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 19:45 часот го привеле 26-годишниот Ф.Д. од тетовско Вешала поради сомнение дека противправно лишил од слобода малолетно женско лице од тетовско Долно Седларце, а кое во 18 часот и 50 минути го пријавила мајката на малолетничката, информираат од СВР Тетово.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020