вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Киднапирана малолетничка во Студеничани: Познаник 40 минути на сила ја држел во автомобил

Киднапирана малолетничка во Студеничани: Познаник 40 минути на сила ја држел во автомобил

На 07.03.2019 во 09:30 часот во СВР Скопје, 43-годишен маж од село Студеничани, скопско, пријавил дека на 05.03.2019 година околу 14:00 часот на булевар „Кузман Јосифоски-Питу“ неговата 16 – годишна ќерка била пресретната од А.Р. од село Студеничани.

Со него од претходно се познавале, а тој на сила ја внел во своето возило, но по 40-тина минути ја пуштил да си оди без никаков физички контакт.

Се преземаат мерки за целосно расчитување на случајот.

Коронавирус