сабота, 28. март 2020. Вести денес: 91
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Киднапиран маж од Арачиново: Го грабнале во Ченто, го тепале кај „Камник“

Киднапиран маж од Арачиново: Го грабнале во Ченто, го тепале кај „Камник“

Вчера околу пладне, од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен И.А. (30) од село Арачиново, кој пријавил дека бил физички нападнат од лицата О.Н. и Х.Н..

Според пријавата, во населба Ченто тие насилно го ставиле во возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки и го однеле во близина на стрелиштето „Камник“, каде физички го нападнале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.