четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 162
home Хроника

Кичевец тешко повреден, со моторна пила си го повредил лицето

Кичевец тешко повреден, со моторна пила си го повредил лицето

Н.В.(51) од Кичево при работа со моторна пила се повредил во пределот на лицето.

Несреќата се случила вчера додека работел во објект на улицата „Јане Сандански“

-Н.В. бил пренесен во Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус