четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Кичевец пронајден починат во својот стан

Кичевец пронајден починат во својот стан

На 04.05..2021 година во 19.42 часот во ОВР Кичево, пријавено е дека во неговиот стан на улицата „Кузман Капидан“ во Кичево бил пронајден починат Г.С.(48) од Кичево.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

ЕУРО 2020

Македонија