сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Казни се пишуваат на секој чекор- еве колку македонски граѓани за 24 часа заработија казни за неносење на заштитни маски

Казни се пишуваат на секој чекор- еве колку македонски граѓани за 24 часа заработија казни за неносење на заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (15/16.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 578 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Локални избори 2021