вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Казнети пет возачи во Велес, управувале под дејство на алкохол

Казнети пет возачи во Велес, управувале под дејство на алкохол

Во периодот од 21.00 часот на 29.07.2021 до 02.00 часот на 30.07.2021 на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол.

При контролата биле регистрирани и санкционирани пет прекршоци, од кои три во Велес, еден во Кавадарци и еден во Неготино.

Коронавирус