четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Казнети 729 лица за 24 часа бидејќи не носеле маска

Казнети 729 лица за 24 часа бидејќи не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 729 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус