вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Казнети 58 граѓани кои не носеле маска

Казнети 58 граѓани кои не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (25.09/26.09.2021) на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 58 прекршоци.

Сите затекнати граѓани кои не носеле маска, ќе бидат соодветно казнети.

Локални избори 2021