понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 205
home Хроника

Казнети 48 возачи во Липково

Казнети 48 возачи во Липково

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово денеска (24.01.2021) спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што не ги почитуваат сообраќајните правила и прописи на територија на општина Липково.

Санкционирани се 48 возачи, од кои 35 за возење со брзина над дозволената, а пет за возење без возачка дозвола. Министерството за внатрешни работи продолжува со засилените акциски контроли во сообраќајот. Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност на патиштата.

Коронавирус