петок, 30. септември 2022. Вести денес: 12
home Хроника

Казнети 42 возачи од Штип: Возеле неисправни возила и паркирале непрописно

Казнети 42 возачи од Штип: Возеле неисправни возила и паркирале непрописно

На 02.03.2021 во периодот од 07:00 до 13:00 часот на подрачјето на СВР Штип полициски службеници спроведоа акциска контрола на возила и возачи.

Притоа преземени биле вкупно 42 мерки меѓу кои седум за технички неисправни возила, шест за бесправно управување на возило, 10 за непрописно паркирање и 19 останати прекршоци.

На сите возачи им биле изречени соодветни санкции.

Коронавирус