вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Казнети 378 лица за неносење заштитна маска

Казнети 378 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 378 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР,  воедно, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.