четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 71
home Хроника

Казнети 33 возачи за затемнети стакла и флешери

Казнети 33 возачи за затемнети стакла и флешери

Во седумдневната акциска контрола на полицијата спроведена од 28 јуни до вчера, казнети се 33 возачи ко управувале возила со затемнети стакла и поседувале уреди за светлосни и звични знаци.

Како што соопшти МВР, од санкционираните, 31 вградиле неатестирани фолии (затемнети стакла), а двајца користеле уреди за светлосни и звучни знаци.

Од полицијата апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, а најавија дека контролите продолжуваат.