сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 45
home Хроника

Казнети 156 возачи во Куманово за брзо возење

Казнети 156 возачи во Куманово за брзо возење

На 30.01.2021 полициски службеници од СВР Куманово презедоа мерки и активности во рамки на засилените контроли за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената и на територијата на Куманово санкционираа 156 возачи за брзо возење.

Од сообраќај биле исклучени осум возила, а две возила се одземени поради тоа што учествувале во сообраќај, а биле подолг период нерегистрирани, додека санкционирани се и 23 други прекршоци.

ЕУРО 2020

Македонија