среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Казнети 132 возачи во Скопје,12 немале возачка дозвола

Казнети 132 возачи во Скопје,12 немале возачка дозвола

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 132 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции и 12 мерки за возење без возачка дозвола.

Дваесет и три прекршоци направиле пешаците, а 11 санкции им се изречени на возачи за недавање првенство на минување на пешаци и 31 мерка за непрописно паркирање.

Од МВР информираат дека ќе продолжат со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот и во наредните денови, а до граѓаните апелираат да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус