четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Кавадарчанка пријавила дека таа и нејзиниот сопруг во нивниот дом биле истепани од две лица

Кавадарчанка пријавила дека таа и нејзиниот сопруг во нивниот дом биле истепани од две лица

На 21.05.2022 во 14.50 часот во ОВР Кавадарци Р.П.(52) од Кавадарци пријавила дека околу 12.00 часот додека била во својот дом во с. Шивец, кавадаречко таа и нејзиниот сопруг биле физички нападнати од С.А. и П.А. двајцата од Ваташа кои ги познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус