сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Хроника

Кавадарчанка од туѓа дебитна картичка си подигнувала пари од банкомат

Кавадарчанка од туѓа дебитна картичка си подигнувала пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(34) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

МВР денеска соопшти дека од 04.03.2017 до 10.12.2018 година од банкомати во Кавадарци пријавената, во повеќе наврати, од дебитна и кредитна банкарска картичка на Б.Ѓ. од Кавадарци подигнала 79.200 денари.

Коронавирус