понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Хроника

Кавадарчанка нападната од соседите

Кавадарчанка нападната од соседите

Д.С.(58) од Ваташа, Кавадарци вчера вечерта пријавила дека околу 17.15 часот на ул. “Диме Чекоров“ во Ваташа, Кавадарци во нејзиниот двор од семејна куќа, по претходна расправија била физички нападната со дрвен предмет од нејзините соседи Б.П. и неговата сопруга Б.П. која и упатувала навреди и закани, информира МВР.

Од нападот пријавителката се здобила со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус