петок, 30. јули 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Кавадарчанка нападната и ограбена

Кавадарчанка нападната и ограбена

Кавадарчанката Б.В на возраст од 73-години пријавила во полиција дека била  физички нападната и ограбена од едно лице, информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Според пријавата, жената била ограбена во близина на автобуска станица во Кавадарци.

Полицијата, презема мерки за расчистување на случајот.  (МИА)

Коронавирус