недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 85
home Хроника

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин 

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин 

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и започнал расправија со него во врска со паричен долг. Според пријавеното, И.А. со остар предмет на У.С. му нанел убодна рана. На У.С. му била укажана лекарска помош во болницата во Кавадарци, појасни Додевски.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци. Повредениот бил задржан во станица  и по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус