сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Кавадарчанец си го пријавил претпоставениот за физички напад на работното место

Кавадарчанец си го пријавил претпоставениот за физички напад на работното место

Триесет и тригодишен кавадарчанец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од неговиот претпоставен. Нападот се случил во фабриката во која работи.

– Вчера  во ОВР Кавадарци, Р.С.(33) пријавил дека во кавадаречка фабрика во која работи,  бил физички нападнат од неговиот претпоставен, на возраст од 39 години, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

По целосно документирање на случајот,  ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија