сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 46
home Хроника

Кавадарчанец нападнал жена во Велес- ѝ одзел накит и мобилен

Кавадарчанец нападнал жена во Велес- ѝ одзел накит и мобилен

СВР Велес поднесе кривична пријава против Џ.А. (25) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 28.10.2020 во Велес, пријавениот физички ја нападнал Љ.Б. (80) и ѝ одзел накит и мобилен телефон.

ЕУРО 2020

Македонија