среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Кавадарчанец нападнал полицајци

Кавадарчанец нападнал полицајци

На ул.„Блажо Алексов“ во Кавадарци, на 27.02.2021 околу 01.30 часот полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода С.М.(27) од Кавадарци, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус