сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Кавадарчанец нападат во казино

Кавадарчанец нападат во казино

Четириесет и петгодишен кавадарчанец вчера пријавил дека бил физички нападнат во казино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Вчера во ОВР Кавадарци С.М. пријавил дека на 18 ноември околу 21:30 часот во казино бил физички нападнат од М.П. (40), појасни Додевски.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус