петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кавадарчанец физички нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка

Кавадарчанец физички нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка

Кавадарчанец бил нападнат од пет лица во дворот на неговата викендичка на Тиквешко Езеро, синоќа околу 18 часот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во Полициската станица Кавадарци, П.А.(50) изјавил дека бил физички нападнат од С.В.(40) со уште четири непознати лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус