недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Кавадарчанец фатен како продава дрога на 19-годишен сограѓанин

Кавадарчанец фатен како продава дрога на 19-годишен сограѓанин

Дваесет и четиригодишен кавадарчанец завчера бил фатен од полицијата како продава дрога на 19 годишен сограѓанин, информацијата денеска за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Настанот се случил во попладневните часови во СОУ „Ѓорче Петров“, лицето М.Ј.(24) од Кавадарци било фатено како продава наркотична дрога на свој сограѓанин М.А.(19), појасни Додевски.

М.Ј. е приведен во Полициската станица од општа надлежност Кавадарци, каде по документирање на настанот ќе му биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коронавирус