петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кавадарчанец дивеел: Агресивно се однесувал во кафуле и кон полицајци- искршил и стакло од полициско возило

Кавадарчанец дивеел: Агресивно се однесувал во кафуле и кон полицајци- искршил и стакло од полициско возило

На 19.06.2022 во 02.00 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода А.И.(37) од Кавадарци затоа што се однесувал агресивно во угостителски објект и кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, а искршил и едно стакло од службеното полициско возило.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус