среда, 18. септември 2019. Вести денес: 100
home Хроника

„Каубоец“ шетал вчера низ Скопје, полицијата го уапси

„Каубоец“ шетал вчера низ Скопје, полицијата го уапси

Денеска околу 06:30 часот во Полициска станица Центар од слобода е лишено лицето Д.А.(50) од Скопје кај кого биле пронајдени и одземени пиштол и рамка со 17 куршуми. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.