понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Караница поради сообраќајка во тетовско: Маж заврши на скопските клиники откако бил удрен со пиштол

Караница поради сообраќајка во тетовско: Маж заврши на скопските клиники откако бил удрен со пиштол

Во текот на вчерашниот ден во 21:30 часот во Полициското одделение Камењане, К.М. (61) од с.Боговиње-тетовско пријавил дека истиот ден околу 20,30 часот во неговата куќа дошло непознато лице и тропало на вратата од дворот. К.М. излегол и лицето го прашало зошто го удрил возилото на зет му, по што извадило пиштол и го удрило во пределот на устата.

На К.М. му била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Тетово, од каде бил упатен во комплексот клиники “Мајка Тереза“- Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус