петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Хроника

КАРАМБОЛ ВО СКОПСКИ ЧАИР: Судир меѓу 3 автомобили, меѓу повредените три малолетни лица (ФОТО)

КАРАМБОЛ ВО СКОПСКИ ЧАИР: Судир меѓу 3 автомобили, меѓу повредените три малолетни лица (ФОТО)
ФОТО: ТВ21

Синоќа некаде после полноќ, на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во близина на паркот во Чаир се случила страшна сообраќајка во која учествувале 3 автомобили марки Мазда, Мерцедес и БМВ.

Сообраќајот бил во прекин, а на местото на несреќата дошло и возило на Брзата помош.

ФОТО: ТВ21

МВР за КУРИР открива дека во сообраќајната несреќа 7 лица се здобиле со телесни повреди од кои меѓу нив 3ца малолетници. Сите се пуштени на домашно лекување.

Коронавирус